Co mają płatności online do rynku e-commerce?

Obserwując rynek sklepów internetowych można dojść do wniosku, że ich funkcjonowanie i rozwój w dużej mierze zależy od form płatności, jakie oferują. Te sklepy, które współpracują z operatorami szybkich przelewów online jak Dotpay lub PayPal zarabiają więcej, niż inni. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśniamy to poniżej.

Oferując płatności online zyskasz większą liczbę klientów

Operatorzy szybkich płatności online jak Dotpay mają ponad 140 kanałów płatności. W skrócie oznacza to listę 140 banków, które współpracują z marką. Jeśli Twój bank znajduje się na liście operatora - możesz za jego pośrednictwem robić zakupy nawet w święta, a przelane pieniądze dotrą na konto odbiorcy w kilka chwil.

Liczba 140 kanałów płatności, to w zasadzie ilość banków oraz instytucji finansowych, które działają na naszym rynku. Dla konsumentów oznacza to nieograniczone możliwości płacenia. Mogą kupować każdego dnia tygodnia i płacić za zakupy w najwygodniejszy dla siebie sposób.

Czy to operatorzy płatności online decydują o rozwoju rynku e-commerce?

W pewnym sensie tak, ponieważ rozwijają się szybciej, od samej branży. Wprowadzając jeszcze więcej kanałów płatności (w tym międzynarodowych) usprawnią sprzedaż sklepów i zmaksymalizują im zyski. Nie trzeba być ekonomistą aby wiedzieć, że sklepy współpracują z operatorami zarabiają więcej, niż platformy oferujące tradycyjne formy płatności.

A jakie płatności oferuje Twój sklep? Napisz w komentarzu!

 

O serwisie

Wszystko o sklepach internetowych i płatnościach. Na naszej stronie dowiesz się jakie są rodzaje płatności online i czy tradycyjny przelew ma sens w e-sklepie.

Kontakt

kontakt@finanse-ngo.pl

Galeria