Czy przelew tradycyjny ma sens w e-sklepie?

Ideą funkcjonowania sklepów internetowych jest ogromna dostępność klientów. Istotą jest też komfort oraz brak konieczności wychodzenia z domu, aby zamówić produkty. W ostatnich latach najpopularniejszą formą finalizowania e-zakupów był przelew tradycyjny. Czy w czasach obecnych to nadal najsensowniejsza forma płatności, która powinna widnieć w każdym sklepie?

Przelew tradycyjny traci na popularności

Coraz mniej konsumentów płaci za zakupy przelewem tradycyjnym, bo zwłaszcza w czasie weekendu trudno o dotarcie środków na konto odbiorcy. Z tego powodu większość nowoczesnych sklepów powoli rezygnuje z tej formy płatności na rzecz operatorów szybkich przelewów online, o których napisaliśmy poniżej.

Błyskawiczne przelewy nową modą w e-sklepach

Operatorzy błyskawicznych przelewów jak chociażby Dotpay oferują ponad 140 kanałów płatności, możliwość odroczenia transakcji lub jej przerywania. Dzięki temu sklepy współpracujące z nimi mogą notować wpływy nawet w święta, co przekłada się na czas dostarczenia towarów. Jeśli Internauta zamówi w sobotę aplikację mobilną - może za nią zapłacić szybkim przelewem i już po kwadransie cieszyć się oprogramowaniem.

Nowoczesność zmienia się w tradycję

Za kilka lat tradycyjnym "przelewem" będą usługi operatorów płatności online. Każdy sklep, który chce przetrwać na rynku i notować coraz większe zyski powinien rozpocząć współpracę z tym operatorem, który oferuje na chwilę obecną największą liczbę kanałów płatniczych.

A czy Twój sklep nadal oferuje przelewy tradycyjne? Pisz pod tematem :)

O serwisie

Wszystko o sklepach internetowych i płatnościach. Na naszej stronie dowiesz się jakie są rodzaje płatności online i czy tradycyjny przelew ma sens w e-sklepie.

Kontakt

kontakt@finanse-ngo.pl

Galeria