Kupujesz w zagranicznych e-sklepach?

Polska i polskie społeczeństwo rozwija się bardzo szybko. Lubimy nowinki techniczne i technologiczne. Przeglądamy sieć przy pomocy niewielkich urządzeń mobilnych i chętnie robimy w ten sposób zakupy. Kupujemy też w zagranicznych e-sklepach. Dlaczego to robimy i czy będziemy kupować częściej?

Dlaczego kupujemy w zagranicznych e-sklepach?

Ponieważ nasz kraj znajduje się w samym środku Europy. Dzięki temu mamy dostęp do produktów tańszych, ponieważ nasi sąsiedzi maja inne przepisy podatkowe, inne produkty narodowe i inne regulacje prawne. Ze statystyk wynika, że sprzęt RTV/AGD w Wielkiej Brytanii kosztuje o 30% mniej, niż w Polsce. Różnica w cenie wynika z podatku VAT oraz kwoty wolnej.

Kupujemy za granicą również z powodu transportu. W Europie funkcjonuje cała sieć firm kurierskich, dlatego przesyłka z Francji może do nas dotrzeć w mniej, niż 48 godzin.

Lubimy oszczędność

Kupowanie za granicą ma związek z oszczędnością. Nawet jeśli oczekiwanie na przesyłkę trwa 48 godzin - traktujemy to jako następstwo niższych, niż w Polsce cen. Z obserwacji rynku wynika, że z każdym kolejnym rokiem będziemy częściej kupować za granicą. Związek z tym mają również operatorzy szybkich płatności online, którzy są wręcz wszechobecni i usprawniają zakupy za granicą.

A Wy? Kupujecie za granicą? Jeżeli tak, to napiszcie jakie produkty i w których krajach!

 

 

O serwisie

Wszystko o sklepach internetowych i płatnościach. Na naszej stronie dowiesz się jakie są rodzaje płatności online i czy tradycyjny przelew ma sens w e-sklepie.

Kontakt

kontakt@finanse-ngo.pl

Galeria