Czy Twój sklep oferuje płatności odroczone?

Konsumenci chcą płacić za towar na kilka dni po zakupie. Wiele sklepów internetowych wprowadziło taką opcję i nazwa się ona płatnościami odroczonymi. Usługę tą mogą oferować jedynie te platformy e-commerce, które współpracują z operatorami szybkich płatności online. Dlaczego warto wprowadzić taką innowację? Dla zysków.

Czym są płatności odroczone?

Pierwszym operatorem szybkich przelewów online, który wprowadził usługę Ferbuy (płatność odroczona) był Dotpay. Gwarantuje on sklepom uregulowanie rachunków za swojego klienta, ponieważ w ciągu 14 dni ściągają z niego płatność. W praktyce oznacza to tyle, że możemy w każdym momencie zakupić produkty online, sklep odnotuje wpłatę od operatora, a my mamy 14 dni na uregulowanie zadłużenia.

Czy warto je wprowadzić?

Zdecydowanie tak, ponieważ mogą być magnesem na klientów. Jeśli konsument ma świadomość, że może kupić towar bez natychmiastowej zapłaty za niego - doceni sklep i wróci do niego w przyszłości. Póki co płatności odroczone nie są jeszcze w finalnej fazie implementacji, ale coraz więcej sklepów interesuje się tą usługą.

Jeśli chcesz zwiększyć zyski w swoim sklepie, to powinieneś zapytać swojego operatora szybkich przelewów online o usługę Ferbuy. Jeśli ją oferuje - skorzystaj z niej!

 

O serwisie

Wszystko o sklepach internetowych i płatnościach. Na naszej stronie dowiesz się jakie są rodzaje płatności online i czy tradycyjny przelew ma sens w e-sklepie.

Kontakt

kontakt@finanse-ngo.pl

Galeria