Tylko 1% Polaków nie posiada urządzenia mobilnego

Global Mobile Consumer Surver przeprowadziło ankietę i wynika z niej, że zaledwie jeden procent Polaków nie posiada urządzenia mobilnego. Ponad 85% posiada laptopa, 80% smartfona, zaś 51% tablet. To pokazuje, że nasze społeczeństwo lubi nowinki techniczne i szybko się do nich przyzwyczaja.

Korzystają wszyscy - nie tylko młodzi

Wbrew pozorom to nie młodzież, a osoby w wieku pracującym i starsi posiadają najwięcej urządzeń mobilnych - 1.6 urządzenia na osobę. Młodzi cenią sobie aparaty o większej rozdzielczości (minimum osiem cali), zaś starsi wolą te urządzenia, które wygodnie się transportuje.

Przeglądamy sklepy, robimy zakupy

Ponad 70% wolnego czasu spędzamy na czynnościach okołozakupowych, czyli przeglądamy sklepy internetowe. Konsumenci mobilni bardzo często zamawiają produkty z platform e-commerce, a są to aplikacje mobilne, gadżety elektroniczne oraz ubrania i kosmetyki.

Lubimy niewielkie, sprytne urządzenia

Polacy pokochali smartfony, bo dzięki jednemu, niewielkiemu urządzeniu mogą wykonywać połączenia, przeglądać sieć, robić zakupy i płacić za rachunki. W ciągu kilku najbliższych lat liczba urządzeń mobilnych przekroczy dwie sztuki na osobę.

A Wy? Posiadacie urządzenie mobilne? A jeśli tak, to jakie?

 

O serwisie

Wszystko o sklepach internetowych i płatnościach. Na naszej stronie dowiesz się jakie są rodzaje płatności online i czy tradycyjny przelew ma sens w e-sklepie.

Kontakt

kontakt@finanse-ngo.pl

Galeria