<strong>Jakie aktywności warto podjąć na przełomie lata i jesieni?</strong>

Jakie aktywności warto podjąć na przełomie lata i jesieni?

Koniec lata i początek jesieni to dla wielu osób trudny czas. Niełatwo bowiem pożegnać się z wakacyjnym ciepłem i dużą ilością promieni słonecznych. Jeżeli jednak podejmiemy na przełomie lata i jesieni pewne aktywności, zdecydowanie prościej będzie zaakceptować nam zmianę pory roku. Istnieje również spore prawdopodobieństwo tego, że dostrzeżemy piękno jesieni, z którego nie zdawaliśmy sobie dotychczas sprawy. 

Spaceruj, wykorzystując ostatnie dłuższe dni i promienie słońca 

Wczesna jesień to czas, kiedy możemy jeszcze cieszyć się dosyć dużą ilością słońca. Nie jest już tak ciepło jak w lecie, zwłaszcza o poranku i wieczorem. Warto jednak korzystać z ładnej pogody w ciągu dnia. Jeśli tylko mamy taką możliwość, dużo spacerujmy. Przyglądajmy się zmianom, które zachodzą w naturze. Być może, liście powoli stają się żółte oraz pomarańczowe. Na wielu drzewach i krzewach możemy podziwiać wielobarwne owoce. Drogi polne porastają takie zioła jak wrotycz, nawłoć czy krwawnik. Obcowanie z naturą korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy. Obserwowanie zachodzących w przyrodzie zmian pozwala zaś mentalnie pożegnać się z latem i przygotować na to, co przed nami. Jesienne spacery sprzyjają rozmyślaniom i robieniu pewnych podsumowań.

Gotuj i piecz wykorzystując dary jesieni 

Jesienne rytuały to także gotowanie oraz pieczenie. To dobry moment na to, aby przygotować dżemy i konfitury z owoców takich jak gruszki, śliwki czy jabłka. Warto także umilić sobie dzień domowymi wypiekami. Godne uwagi są na przykład mięciutkie, drożdżowe bułeczki cynamonowe. Nie da się ukryć, że przyprawy korzenne bardzo mocno kojarzą się z jesienią. Dobrym pomysłem będzie także upieczenie rogalików z nadzieniem orzechowym. W swoich potrawach warto wykorzystać też dynię. Nada się ona zarówno do wytrawnych, jak i do słodkich dań. Aby zabezpieczyć się przed sezonowymi infekcjami, dobrze byłoby wypijać świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne. 

Zorganizuj przytulną przestrzeń 

Na przełomie lata i jesieni dobrze byłoby dokonać pewnych zmian w swoim lokum. Warto przygotować dla siebie przytulną przestrzeń, która będzie sprzyjać odpoczynkowi. Postarajmy się o to, aby w pobliżu naszego ulubionego fotela znajdował się miękki koc. Będziemy mogli się nim okryć w chłodniejsze jesienne wieczory. Dobrym pomysłem będzie także zakupienie świec zapachowych, które umilą nam odpoczynek. Warto pokusić się także o jesienne dekoracje, takie jak na przykład wieniec na drzwi. Możemy przygotować go samodzielnie bądź też zdecydować się na zakupienie go w kwiaciarni. Może być wykonany zarówno z żywych, jak i ze sztucznych roślin. Najważniejsze jest to, aby był dla nas atrakcyjny pod względem wizualnym. 

CATEGORIES
Share This