Jednoosobowa działalność gospodarcza — Czy można zatrudnić pracowników?

Jednoosobowa działalność gospodarcza — Czy można zatrudnić pracowników?

Otwierając firmę i rejestrując, ją jako jednoosobowa działalność gospodarcza najczęściej wiążę, się z małą firmą, przy której chcesz pracować samodzielnie, ale często bywa tak, że firma rośnie, na rynku zdobywa, coraz więcej klientów i zapotrzebowań na pracowników i teraz pojawia się nurtujące pytanie, czy można zatrudnić pracowników przy takiej działalności, czy trzeba ją zmienić? Odpowiedź jest, prosta sprawdź, sam!

Jednoosobowa działalność gospodarcza — Wybór.

Wybór takiej jednoosobowej działalności gospodarczej często wiążę się z tym, że pracodawca chce pracować samodzielnie we własnym biznesie, ale czasem firma zdobywa tak szybko klientów, że samemu nie damy rady. Nie ma co się dziwić, ale czy od razu trzeba iść do urzędu i zmieniać typ działalności? Niekoniecznie. Poznaj najważniejsze szczegóły!

Jednoosobowa działalność gospodarcza — Czy zatrudnia pracowników?

Jako przedsiębiorca firmy, która posiada, typ działalności jako jednoosobowa działalność gospodarcza możesz, zatrudnić do siebie pracowników, choć teraz możesz się zdziwić, ponieważ sama nazwa wskazuje, że może być tylko jedna osoba, ale jak zawsze prawo się zmienia i aktualnie na rok 2023 osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą może zatrudnić aż czterech pracowników na pełnym etacie z oprocentowaniem składki ZUS i ubezpieczenia. Na takiej działalności jak jednoosobowa działalność gospodarcza może być zatrudnionych pięciu pracowników, wraz z przedsiębiorcą. Dlatego też, jeżeli Twoja firma rozwija się w ekspresowym tempie i potrzebujesz, do czterech pracowników nie musisz, zmieniać typu działalności.

Jednoosobowa działalność gospodarcza — Podsumowanie.

Jak już sam się dowiedziałeś, jako przedsiębiorca na jednoosobowej działalności gospodarczej nie musisz, zmieniać jej typu, aby zatrudnić pracowników, jednakże, kiedy chcesz, zatrudnić więcej niż czterech dodatkowych pracowników najlepszą opcją będzie, zmienienie typu na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, ale co również wiążę się z o wiele większymi kosztami prowadzenia ów interesu.

CATEGORIES
Share This