Jesienna pogoda dla poszukiwaczy grzybów?

Jesienna pogoda dla poszukiwaczy grzybów?

Niektóre obszary zostały dobrze odwiedzone w ciągu ostatnich kilku dni, a niektóre zostały już opuszczone. Nic więc dziwnego, że tak wiele samochodów parkuje na skraju lasu. Podczas czatu przy kawie lub rozmowy ze znajomymi opowiadasz o sukcesie lub niepowodzeniu swoich poszukiwań.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania i zbierania grzybów

W ciągu ostatnich kilku tygodni w wielu regionach kraju co najmniej sporadycznie padały deszcze, a ponieważ wrzesień był ogólnie bardzo łagodny, wiele rodzajów grzybów nadal wspaniale się rozwijało. Ci, którzy są szczególnie zaznajomieni z grzybami, mogą obecnie zrobić naprawdę dużą zdobycz, pod warunkiem, że znajdą dobre miejsca. Jednak niedoświadczonym osobom zaleca się ostrożność, ponieważ wiele grzybów jest trujących! Dobra książka może pomóc w ustaleniu, które. Do zbierania nie potrzeba wiele, wystarczy scyzoryk i pojemnik na grzyby. Plastikowe torby nie należą do odpowiednich rozwiązań. Ponieważ grzyby muszą być transportowane i przechowywane w przewiewnym otoczeniu, najlepiej użyć kosza. Ale gdzie znajdziesz małych mieszkańców lasów i łąk?

Wieloletni poszukiwacze grzybów znają najlepsze punkty zbierania w swoim regionie i wiedzą, na co zwrócić uwagę. Nowicjusze mogą zmierzyć się ze swoim szczęściem na południowych i południowo-wschodnich zboczach górzystego terenu, wszak grzyby lubią słońce. Polany w lesie to czasem prawdziwe skarby i na prostej, leśnej ścieżce nie trzeba się oglądać, bo tak naprawdę jeden lub drugi borowik lubi chować się tuż na skraju ścieżki.

Jeśli znajdziesz grzyba, możesz go wykręcić z ziemi lub odciąć scyzorykiem. Na przykład bulwa trującego grzyba śmiertelnego znajduje się w ziemi, podczas gdy górna część przypomina popularnego grzyba. Po zbiorze wskazane jest oczyszczenie grzybów w ciągu 24 godzin, usunięcie uszkodzonych miejsc, przygotowanie lub konserwacja. Ponownie należy wspomnieć, że każdy grzyb musi być określony czy jest dobry przed przygotowaniem. Grzyby, których nie jesz tego samego dnia, można suszyć, konserwować lub zamrażać (ale wcześniej należy gotować lub smażyć). Nie ma specjalnego czasu na poszukiwania, ale możesz uniknąć konkurencji, jeśli zaczniesz we wczesnych godzinach porannych.

W bezchmurne noce jest już dość chłodno, zwłaszcza przy wciąż istniejącym prądzie północnym. Ranne ptaszki powinny zatem wybrać odpowiednią odzież na poranne poszukiwania grzybów. W miejscach osłoniętych możliwy jest przymrozek przy ziemi przy dłuższym okresie poszukiwania.

CATEGORIES
Share This