Produkcja rolet w Polsce – czy możemy liczyć na wysoką jakość?

Produkcja rolet w Polsce – czy możemy liczyć na wysoką jakość?

Zachodnie rolety zewnętrzne lub inne formy osłon okiennych kojarzą nam się z dobrym gatunkiem materiałów i przyzwoitym wykonaniem technicznym. W Polsce są jednak firmy, które również specjalizują się w tej dziedzinie. Sprawdźmy więc, co mają do zaoferowania i czy ich produkty mogą dorównać tym zza granicy.

Polskie bramy rolowane

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne, większość z nas ma na myśli głównie bramy garażowe i pancerne osłony okienne, które często widuje się na witrynach sklepowych. Producent rolet tego typu musi spełnić określone wymagania użytkowe. Nie bez znaczenia są też międzynarodowe certyfikaty. Tak się składa, że polskie systemy osłonowe wypełniają te zobowiązania bez zarzutu.

Firmy zajmujące się produkcją rolet antywłamaniowych w Polsce dbają o jakość swoich produktów. Wykorzystują starannie dobrane stopy aluminiowe, z których wykonują profile i kasety, gdzie są przechowywane po zwinięciu. To zapewnia kompleksową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki pogodowe. Poza tym polski producent rolet nie zapomniał o nowoczesnych udogodnieniach. Jego produkty mogą być obsługiwane zdalnie za pomocą pilota, a nawet aplikacji mobilnej. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu, niemniej w przypadku osłon antywłamaniowych znad Wisły kwestie bezpieczeństwa idą w parze z funkcjonalnością godną XXI stulecia. Pod tym względem firmy zagraniczne nie mają wiele więcej do powiedzenia. No, chyba że mowa o cenach…

Żaluzje drewniane

Produkcja żaluzji w Polsce również stoi na wysokim poziomie. Widać to po materiałach, jak i ogólnym wykończeniu oferowanych wyrobów. Dziś każdy z nas może zamówić drewniane żaluzje na wymiar i to w wielu wersjach kolorystycznych. Elementy konstrukcyjne są zróżnicowane i nierzadko pochodzą z recyklingu, a to jest zgodne ze światowymi trendami ekologicznymi. Co interesujące, polskie żaluzje mogą być też bardzo egzotyczne. Do ich produkcji wykorzystuje się bowiem bambus.

Najbardziej atrakcyjnym elementem tych produktów jest jednak ich wygląd. Polacy bardzo lubią i cenią sobie drewno w wielu odmianach. Coraz chętniej wykorzystują żaluzje z tego surowca, aby uatrakcyjnić aranżację kuchni, łazienek czy gabinetów. Nie powinno więc dziwić, że sektor produkcji rolet tego typu działa prężnie w naszym kraju.

Produkcja rolet materiałowych

Producent rolet w Polsce jest również w stanie zapewnić swoim klientom najwyższej jakości zasłony materiałowe. Chodzi o rolety rzymskie, dzień/noc itp. W gruncie rzeczy wybór takich rozwiązań jest dzisiaj tak szeroki, że aż czasami trudno uwierzyć, że to wszystko zostało wyprodukowane nad Wisłą. A jednak. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć okna całego domu wyłącznie polskimi produktami. W gruncie rzeczy to samo mogą zrobić wyrafinowani klienci z Niemiec czy krajów skandynawskich. Raczej wątpliwe, że znajdą jakieś różnice jakości w stosunku do rodzimych wyrobów. Tak, mamy z czego być dumni.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższe, można bezapelacyjnie stwierdzić, że produkcja rolet i zasłon materiałowych wszelkiego rodzaju to polska specjalność. Nasi producenci są w stanie rywalizować na rynkach zagranicznych i osiągnąć tam sukcesy. Potrafią spełnić nawet najbardziej wymagające standardy jakości i zadowolić klientów pod względem estetycznym. Do tego polskie systemy są relatywnie tańsze niż to, co oferują ich konkurenci. Producent rolet znad Wisły powinien być zatem mile widziany w każdym domu, na każdej szerokości geograficznej.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )